• מכשיר הסרת שיער מקצועי הסברים

  ההיסטוריה של הסרת שיער

   היום ישנם שלל שיטות להסרת שיער – ממכשירי אפילציה, דרך שעווה ועד מכשיר הסרת שיער בלייזר או בטכנולוגיית IPL.

  אך מאיפה התחיל הטרנד של רגליים חלקות למשעי?

   בימינו טיפולי הסרת שיער נראים כמובן מאליו, ובטח ובטח כשהקיץ מתקרב ואיתו מתחלף הביגוד בארון מארוך לקצר, והבריכה והים המפתים בימים החמים כבר נראים באופק.

  מכוני יופי וקוסמטיקאיות בכל הארץ (והעולם) מציעים את עזרתם בדרככם אל גוף חלק ויפה, כשהטרנד לאט לאט הולך ותופס גם בקרב בני המין הגברי, כשיותר ויותר גברים פונים אל הסרת שיער בלייזר או בקרן אור מהחזה, ולעתים גם מהזרועות.

  הטכנולוגיה בתחום גם היא משתכללת במהירות, עם מכשירי הסרת שיער המתפקדים גם על תקן מכשור אנטי אייג’ינג, מיצוק גוף והתפחת שפתיים בטכנולוגיית RF.

  אבל למעשה, למרות שניצנים של העדפה לחלקי גוף כאלו ואחרים חלקים משיער, הטרנד של רגליים חלקות בקרב הנשים בעולם המודרני אינו כה עתיק, כפי שתגלו מיד בסקירה קצרה של ההיסטוריה של הסרת שיער.

  מה שטוב לקליאופטרה

  תתפלאו, אבל מי שהקדימו את כולם היו המצרים – אם כי לא האדם הפשוט.

  הסרת שיער הפכה לאופנה במצרים העתיקה של הפרעונים, אך היתה מוגבלת לחברה הגבוהה ולמלוכה בלבד, כשגם הנשים וגם הגברים מקרב העשירים והמכובדים הסירו שיער מרוב חלקי גופם.

  היה זה סמל סטטוס של ממש.  בהיעדר מכשירי קרן אור ואפילציה, המצרים השתמשו בגרסה שלהם לשעווה, בעזרת סירופ סוכר/דבש מומס, תלישה בעזרת צמד צדפות וגילוח.

   

  ברומא הסר שיער כרומאי

  השנים חלפו, והבאים שאימצו את הרעיון של גוף חלק כסמל למעמד הגבוה היו אנשי רומא העתיקה.

  גם פה היתה האופנה משותפת לגברים ולנשים כאחד, ולעתים גם שיער הראש הוסר.

  האמצעים? סכיני צור, משחות, שפשוף באבנים ועוד, בשלל טיפולים יקרים במכוני היופי העתיקים.

   

  המלכה אליזבת, אייקון אופנה

  בימי הביניים חזרה שוב האופנה של הסרת שיער, אך במתכונת שונה לגמרי:

  גם זו החלה במעמד העליון, ולמעשה במלכה אחת – אליזבת השנייה.

  שיער הגוף לא הפריע לאליזבת, והיא התמקדה במלחמה דווקא בשיער הפנים, הסרת הגבות והסגת קו שיער הראש מתוך מחשבה שמצח גדול הוא יפה יותר.

  בין האמצעים הלא סימפטיים להשגת המטרה היו שימוש בשמנים, בחומץ ובאמוניה.

   

  העת המודרנית

  כפי שסיפרנו קודם, על אף המבחר העצום של מכשירי הסרת שיער בשנות האלפיים שנראה כה מובן מאליו כאילו תמיד היה כאן, הטרנד חדש יחסית.

  רק במאה ה-19 הומצא סכין הגילוח, אבל בתחילה שווק אך ורק לגברים.

  המאה העשרים היתה זו שבה החלה אופנת הסרת שיער הרגליים בקרב נשים, משילוב של גורמים שונים – כמו למשל, יצרני סכיני גילוח וקרמים שניסו ליצור שוק חדש ביצירת טרנד למרכולתם והמעבר מבגדים שמרניים לבגדים קצרים (ובהמשך גם המצאת חצאית המיני והביקיני).

  מודל נשי חלק יותר אומץ, ואיתו גם צמחו עוד ועוד מכשירי הסרת שיער שונים ומשונים:

  קרמים מגרדים ורעילים, שעוות כואבות ועוד.

   

  למרבה המזל, על אף שהטרנד של רגליים חלקות חוגג בערך מאה שנה בלבד, עם חלוף השנים השתכללה הטכנולוגיה, והיא מציעה כיום הסרת שיער בטוחה, נעימה ויעילה יותר, גם לטווח הרחוק, באמצעות שיטות מהפכניות כמו מכשירי RF, קרן אור, אפילציה, לייזר ועוד – והנוחות, הבטיחות, המהירות, והנגישות שלהן מבטיחות שכולם יכולים ליהנות מגוף חלק (ועל הדרך לפעמים גם לנצל את אותו מכשור לטיפול אנטי אייג’ינג מפנק בגלי רדיו RF), שכבר אינו פריבילגיה של בני מלוכה והמעמד העליון.


  Call Now Button דילוג לתוכן