• צלוליט

  cellulitisהצלוליט הוא שם הניתן לעודפים שומניים בלתי רגילים הנראים על העור כמין גבשושיות קטנות ומשוות לו מראה של קליפת תפוז או דמוי גבינת קוטג’. הסיבה לכך היא הצטברות של נוזלים ושומנים בשכבות הדרמיס וההיפודרמיס. הצטברות זו נגרמת כתוצאה מהתעבות הדרגתית של תאי שומן תת עוריים הלוכדים נוזלים וחומרי פסולת בדרמיס ובהיפודרמיס. ברקמות אלו נמצאות מערכות הדם והלימפה, שבמצב נורמלי מסלקות את עודפי השומן. במקרי הצלוליט, הגוף אינו מצליח לפרק את השומן שהצטבר ולסלק אותו.

  איך נוצר צלוליטיס

  שומן שמצטבר מתחת לעור נוטה להשאר במקום ולא להתפזר. עם הזמן, בגלל הצטברות של שומן, כלי הדם שמזינים את הרקמות מתפקדים בצורה פחות יעילה וגורמים להזנה פחותה של דם, שהוא האחראי גם על סילוק חומרי הפסולת מהגוף (מערכת הלימפה). כתוצאה מכך, הפסולת, בצורת גושי שומן, נשארת ומצטברת בגוף בין הסיבים של הרקמה התת עורית.

  כיצד מטפלים בצלוליטיס ?

  בגושים אלו, הטיפול ברוב המקרים נעשה על ידי פרוקם בצורה מכאנית וסילוקם מהגוף. 85-90 אחוזים מהנשים סובלות מתופעת הצלוליט. רובן בגיל המעבר, אך הצלוליט יכול להופיע בגילאים שונים, ואצל נשים בעלות משקל ומבנה גוף שונה. הצלוליט הראשוני מתחיל להיווצר בתקופת הבגרות המינית.

  אצל הצעירות הוא לא תמיד נראה לעין, כיוון שהעור מאוד גמיש. ככל שהאישה מתבגרת, רקמות באזורים מסוימים בגוף מזדקנות ומשפיעות על רקמות השומן במיוחד באזור הירכיים, המותניים והאגן. הגורם העיקרי להופעת הצלוליט הוא גנטי. במקרים קיצוניים, אי טיפול בצלוליט עלול לגרום לבעיות פתולוגיות שעשויות להוביל לבעיות עיכול, בעיות במערכת הדם והלב וכן לשיגרון.

  מכשיר להקפאת שומן

  Call Now Button דילוג לתוכן